16. Lahemaa Elamusmaraton


Juhul kui registreerite mitu osalejat, siis kirjuta lisainfo lahtrisse teiste osalejate andmed!
Lisa ostukorvi

Kuupäev: 11. august 2024

Asukoht: Kolgaküla terviseradade keskus, Harju maakond

Start:

42 km start kell 9:00

21 km start kell 11:00

10 km ja Peremaratoni start kell 12:00

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km, Peremaraton

Registreerimine lõpeb: 8. august 2024

Video

Rajakaart

Üritus Facebookis

In English


Ürituse lisainfo

Alates Elamusmaratonide 16. hooajast pakuvad Elamusmaratonid ka jooksusõpradele võimalusi elamusi koguda Eesti parimatel trail-run’i radadel!

Koostöös Eesti Kepikõnniliiduga viiakse 16. Lahemaa Elamusmaratoni raames 10. augustil Eesti lahtised meistrivõistlused kepikõnnis! Vt ka EMV juhendit.


Lisaks sellele rõõmustavad Elamusmaratonid kõiki aktiivseid peresid – alates 2024. aastast toimub Peremaraton kõikide Elamusmaratonide raames! Vt ka Peremaratoni üldjuhendit.
NB! Lahemaa Elamusmaratoni Peremaratoni rada ei ole võimalik läbida käruga. 

 

Stardid antakse pühapäeval, 11. augustil Kolgaküla terviseradade keskuses! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin. Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 08:00.

Finiš suletakse kell 18:00 (42 km osalejatel on aega finišisse jõudmiseks 9 tundi, 21 km osalejatel 6 tundi ning 10 km osalejatel 4 tundi). Kõik osalejad, kes ei jõua teeninduspunktidesse kontrollajaks (nende liikumiskiirus ei võimalda neil õigeks ajaks finišisse jõuda), diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Kolgaküla terviseradade keskuses. Rada kulgeb Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu. Rajaprofiil on vägagi mitmekesine – rajal on nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi. Radadele jäävad nii jõgede kallasrajad kui ka Nõmme- ja Joaveski joastikud.

Vaata 15. Lahemaa Elamusmaratoni rajakaarti siit!

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratoni (21 km) rajal 3 ning 10 km rajal 2 punkti. Peremaratoni rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktides joomiseks on vajalik kaasa võtta isiklik joogitops ning võimalik on ka joogipudeleid täita.

Teeninduspunktides pakuvad elamusi meie partnerid.

 

Mis toimub finišis?

Finišis ootavad igat lõpetajat jahedad joogid Värka Veelt. Kõigile osalejatele pakutakse maitsvat Salvesti suppi koos toitvate Eesti Pagar toodetega, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma!

Kuidas registreeruda?

  • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.  
  • Grupina  registreerimiseks kirjuta info@elamusmaratonid.ee. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE297700771004355912.
  • Elamusmaratonidele saad Stebby keskkonna kaudu registreerida siin.
  • Elamusmaratonidele saad Piletitasku keskkonna kaudu registreerida siin.

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega  siin.  

Kuidas tulla maratonile?

Parim viis maratonile tulla on autoga koos pere ja sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam!

Lahemaa maratonile saab mugavalt kohale ka bussiga Balti jaam - Luha bussipeatus – Balti jaam! Luha bussipeatusest viib stardipaigani kõigest 200m pikkune metsarada!

Majutus maratoni eelselt või järgselt?

Kohapealseid majutusvõimalusi Lahemaa Elamusmaratoni eelselt aitab leida ja korraldada kohalik reisibüroo E-Turist.

E-post: e-turist@e-turist.ee
Telefon: +372 50 17 229

Eelmine Lahemaa Elamusmaraton

Viska pilk peale eelmisele Lahemaa Elamusmaratonile:

 Pildid

 Video

 

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!

 

16. Lahemaa Elamusmaraton FACEBOOKIS!