12. Noarootsi Elamusmaraton

Juhul kui registreerid mitu inimest, siis palun kirjuta teise osaleja andmed lisainfo lahtrisse.
Lisa ostukorvi

Kuupäev: 1. september 2024

Asukoht: RMK Nõva looduskeskus, Lääne maakond  

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km, Peremaraton

Stardid:

42 km start kell 9:00

21 km start kell 11:00

10 km ja Peremaratoni start kell 12:00


Registreermine lõpeb: 29. august 2024

Video

Rajakaart

Üritus Facebookis

In English

 

Ürituse lisainfo

Alates Elamusmaratonide 16. hooajast pakuvad Elamusmaratonid ka jooksusõpradele võimalusi elamusi koguda Eesti parimatel trail-run’i radadel!

Lisaks sellele rõõmustavad Elamusmaratonid kõiki aktiivseid peresid – alates 2024. aastast toimub Peremaraton kõikide Elamusmaratonide raames! Vt ka Peremaratoni üldjuhendit.

 

Stardid antakse pühapäeval, 1. septembril RMK Nõva looduskeskuses! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin. Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 08:00.

Finiš suletakse kell 18:00 (42 km osalejatel on aega finišisse jõudmiseks 9 tundi, 21 km osalejatel 6 tundi ning 10 km osalejatel 4 tundi). Kõik osalejad, kes ei jõua teeninduspunktidesse kontrollajaks (nende liikumiskiirus ei võimalda neil õigeks ajaks finišisse jõuda), diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad RMK Nõva looduskeskuse juures Peraküla külaplatsil. Rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.

 

Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Kõik rajad viivad mere äärde - saab jalutada meres, kasta varbad mere vette! Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.

12. Noarootsi Elamusmaratonil rajakaardi leiad SIIT!

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratoni (21 km) rajal 3, 10 km rajal 2 punkti ning Peremaratoni rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktides joomiseks on vajalik kaasa võtta isiklik joogitops ning võimalik on ka joogipudeleid täita.

Teeninduspunktides pakuvad elamusi meie partnerid.

Mis toimub finišis?

Finišis ootavad igat lõpetajat jahedad joogid Värka Veelt. Kõigile osalejatele pakutakse maitsvat Salvesti suppi koos toitvate Eesti Pagar toodetega, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma!

 

Kuidas registreeruda?

  • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.  
  • Kui oled maratoni tulemas kaaslasega, siis märgi kommentaari lahtrisse ka oma kaaslase nimi! Siis saate endale ühe stardiaja!
  • Grupina  registreerimiseks kirjuta info@elamusmaratonid.ee.  Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE297700771004355912.
  • Elamusmaratonidele saad Stebby keskkonna kaudu registreerida siin.
  • Elamusmaratonidele saad Piletitasku keskkonna kaudu registreerida siin.

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega  siin.  

Majutus maratonieelselt või peale maratoni?

Noarootsi Elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust tulla kohale juba maratonile eelneval päeval, et vältida maratonipäeval varahommikust pikka kohale sõitmist. Ööbimisvõimalus on olemas Tuksi Spordikeskuse tubades nii reede kui ka laupäeva öösel!

 

Ööbimiskoha broneerimine toimub läbi Booking.com keskkonna!

Eelmine Noarootsi Elamusmaraton

Viska pilk peale eelmisele Noarootsi Elamusmaratonile:

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!

12. Noarootsi Elamusmaraton FACEBOOKIS!