Värska elamusmaratonil vaheldus paduvihm särava päikesega

Palav ja kuiv suvi on olnud viimasel ajal iga eestlase jututeemaks. Ei saa ka meie sellest üle ega ümber. Värska elamusmaratonil otsustas aga taevataat olukorda veidi leevendada ning keeras veekraanid mõned korrad täiega valla. Kosutust sai kuiv metsaalune ja kõik 401 osalejat, kes läbisid kokku 9760 elamuskilomeetrit.

Möödunud aasta märja augustiga võrreldes oli rada ja metsaalune paljuski erinev. Paljude jaoks jäi aastast 2017 meelde just see erakordne veeületus, kui oja oli vaja puusani vees ületada. On ju vaid rõõm, kui ilm omalt poolt elamusi juurde aitab koguda! Selleks korraks oli oja aga sootuks kuivanud, kuid osalejad tegid paduvihmas selfisid ja hullasid veelompides, mille möödunud sahmakad maha jätsid.  

Kuiva suve tõttu ei olnud sel aastal raja ääres kukeseenemerd, aga mustikatega sai veidi maiustada küll. Lisaks pakkusid toidu- ja joogipunktides kosutust Enerviti jõujook, Põltsamaa mahlajook ning palju muud head-paremat... nagu näiteks marineeritud kurgid! 

Taas veendusime, et igal osalejal on oma motivatsioon ja taktika, kui esimesse toidupunkti lausa kihutas oma lapselapsega üks vanaema. Kuid oli väga palju ka neid, kes püüdsid rajast ja ajast viimast võtta, st võimalikult kaua ümbrust nautida. Üks osaleja ütles Mesikäpa toidupunktis kommidega maiustades, et ta ei kavatse grammigi kiirustada, sest püüab kodus ootava rutiini juurde võimalikult hilja tagasi jõuda.  

Mõnusat matka nautisid ka Viti grupi liikmed, kes paduka eest esimese toidupunkti telgi alla varjule pugesid. Vihma ladistas, aga kuueliikmelise seltskonna nägudel säras rõõm ning tunti rõõmu perega koos veedetud ajast. Viti küla pered osalevad elamusmaratonidel juba teist aastat – eelmisel aastal olid nad gruppide arvestuses elamuspunktide kogumisel lausa kolmandal kohal.

Nagu ikka, ootas finišis osalejaid nimeline diplom ja medal. Ei puudunud ka maitsev kehakinnitus, mille valmimisele panid õla alla Põltsamaa ja Saku Õlletehas.  

Kolme elamusmaratoniga on 999 osalejat kokku kogunud 35474 elamuskilomeetrit. Kuid sel aastal ei jää saagiks kolm maratoni, vaid tulemas on veel üks – esimene Kõrvemaa elamusmaraton 19. augustil.

Värskas kanarbik kuivuse tõttu veel eriti ei õitsenud, kuid kui veel veidi vihma tuleb, saab Kõrvemaal nautida täies hiilguses Jussi nõmme lillat kanarbikuvälja. Lisaks kaunid metsarajad ja palju järvi - kohtumiseni Kõrvemaal! 
Lisainfo 1. Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaratoni kohta leiad SIIT.

Tagasi uudistesse