Uus traditsioon on sündinud – toimus 1. Alutaguse Elamusmaraton

Eesti noorim, Alutaguse rahvuspark võõrustas 4. mail enam kui 300 rahvasportlast, pakkudes neile parimaid õhtuseid emotsioone kõndimisest. 310 osalejast 135 läbis 10 km ning 175 21 km raja. Kokku koguti 4963 elamuskilomeetrit.
Kuidas ja milliseid emotsioone rajalt leiti, näeb kõige paremini maratoni kokkuvõtvast videost. „Õhtuhämaruses ja pealambi valguses paistab kõik teistsugusena – miks muidu sai ette võetud Alutaguse kepikõnni- ja käimismaratoni korraldamine õhtusel ajal. Pealampidega liikujad andsid elamusmaratonile täiesti teistsuguse fiilingu – radamööda liikusid justkui 100 kaevurit. Kui lisada siia veel raja äärde paigutatud küünlad, siis ürituse lõpuosas avanenud pilt oli tõeline öine valgusmäng“ räägib üks ürituse korraldajatest Kunnar Karu. „Usume, et tänu osalejate aktiivsusele ning korraldajate tublile tööle on uuele traditsioonile väärikas algus tehtud ning Alutagusel kõndimine saab olema võimalik kindlasti ka järgmistel aastatel.“

Alutaguse elamusmaratoni rada kulges Alutaguse rahvuspargi territooriumi, mille suurimaks osaks on Kurtna järvistu. Just nende järvede vahel elamusmaratoni rada kulgeski – Mustjärv, Rääkjärv ning kindlasti grillpunkt Liivjärve kaldal on ühed nendest elamustest, mis osalejatele aastateks meelde jäävad. Otsi ennast ülesse Alutagusel tehtud piltidelt kodulehelt. Ärge unustage ka oma pilte jagada teistega, lisades neile #elamusmaraton.

Alutaguse elamusmaratoni rada oli valdavalt tasane kuigi ürituse lõpuosas tuli elamusi koguda ka tõusudelt. Lisaks tõusudele sattusid 21 km osalejad ka RMK matkarajale, mis omanäoliselt kitsa ja juurikaid täis lõiguna kulges Nõmmjärvest Peenjärveni. Rajale jäi 4 teeninduspunkti, kus osalejad said oma energiavarusid täiendada Põltsamaa, Kalevi ning Saku maitsvate toodete abil. Loomulikult ei puudunud menüüst õhtused grillvorstid ega parimad maratonide kiluvõileivad.

Seekordne Elamusmaraton kujunes ootamatult kiireks – kui korraldajad ootasid viimaseid tublisid kõndijaid südaöö paiku, siis napilt peale ühtteist olid kõik kõndijad juba finišis, medalid kaelas, diplomid käes ning lõpupildid tehtud. Milliseks kujunes seis Elamuspunktide tabelis saad järgi vaadata kodulehelt. Aasta 2019 eesmärgiks sai seatud läbida hooaja vältel kokku 80 000 km, mis on kaks ringi ümber maakera mööda ekvaatorit. Sinna on veel pikk tee minna – aga küll need kilomeetrid hooajal lõpuks kokku saame – on ju 4 Elamusmaratoni ning 5 Elamusretke veel ees!

FCR Media ja Elamusmaratonid ootavad järgmiseks kõiki kõndijaid juba traditsioonilisele Noarootsi elamusmaratonile 9. juunil. Kindlasti tasub ka ülejäänud Elamusmaratonide kalender endale üles märkida – on need ju suve peab tegema üritusteks.

Tagasi uudistesse