Üksteist aastat toredaid elamusi

Üheteistkümnendale elamusretkede hooajale pandi pidulik punkt Narva-Jõesuus. 2019. aasta tõi rekordarv elamusretki ja elamusmaratone, kokku sai nautida 10 elamusretke ja 5 elamusmaratoni. Kogu hooaja jooksul osales elamusretkedel ja elamusmaratonidel 1800 inimest ja koguti peaaegu 60 000 elamuspunkti – täpsemalt 57 253,7.

Kõige aktiivsem kõndija oli Siiri Lestsepp, kes kogus 321,1 elamuskilomeetrit, temast pikalt maha ei jäänud Lea Orula, kes kogus 279,8 elamuskilomeetrit, Aigi Rein ja Sirje Saarniit, kes kogusid 257,7 elamuskilomeetrit. Neli vaprat naist osalesid kõikidel aasta elamusretkedel ja elamusmaratonidel!

Aktiivseim kollektiiv oli taaskord Tartu Käimisseltsing (6418,6) kelle järel kogusid visalt elamuspunkte Sportland Eesti (4817,1 elamuskilomeetrit), VITI (2909,2 elamuskilomeetrit) ja MAKK (2186,2 elamuskilomeetrit) liikmed.

Uurides, mis motiveerib retkelisi aina uuesti retkedest osa võtma, vastas Aigi Rein: „Kindlasti mõnus seltskond, kellega retkedel on tuttavaks saadud. Uued ja põnevad paigad, kus varem pole käinud ja omal käel võib-olla ka ei satuks. Avastada on veel palju.“

Siiri Lestsepp sõnas aga: „Olen käinud juba palju aastaid retkedel ja väga nautinud. Ei saa kohe ühtegi nendest vahele jätta, sest siis jääd paljustki ilma.“

Elamusretkede ja -maratonide korraldusmeeskonna juht Kunnar Karu sõnab, et üritustele jätkub särasilmseid osalejaid iga ilma ja aastaajaga. "Meie eesmärk on kutsuda inimesed loodusesse ja on suur rõõm kui see järjest rohkem õnnestub. Juubelihooajale kohaselt kogusime läbitud elamuskilomeetrite rekordi - peaaegu 60 tuhat kilomeetrit! Täname südamest nii osalejaid kui ka meie häid sõpru ja partnereid, tänu kellele saame elamusretki ja -maratone ellu viia."

  • Lääne-Viru maakonnas toimunud Palmse räätsaretk oli aasta esimene.

  • Eesti Vabariigi 101. aastapäeval sai külastatud Endla looduskaitseala. Räätsad jalas, sini-must-valged maalingud nägudel, asuti rajale.

  • Märtsi lõpus, kevade alguses toimus viimane talveretk, mis viis meid Lääne-Virumaale Tudusoo looduskaitsealale Tudu soostikku.

  • Esimene kevadretk toimus Missos, kaunil Võrumaal, kus ilmataat algul midagi head meie jaoks ei lubanud, kuid hiljem siiski meie rajaliste jaoks päikese välja lubas.

  • Mais leidis aset põnev retk Osmussaarel.

  • Suveks anti teatepulk kepikõnni- ja käimismaratonidele, mis toimusid 04. mail Alutagusel, 09. juunil Noarootsis, 7. juulil Lahemaal, 4. augustil Värskas ning 01. septembril Kõrvemaal.

  • Septembris külastasime veiste kodusaart Pakrit, kuhu suundudes võeti ette meeleolukas paadisõit.

  • Oktoobris nautisime lisaks Sämi raba läbimisele ka imelist esimest lund.

  • Novembris läbisime huvitava Keila-Joa lambiretke, kus sai kuulata Kalakaitsjate kogemusi.

  • Detsembris alguses lõpetasime ametlikult hooaja retkega Viitna järvistus ning jõulude järgselt toimus jõulujärgne eriretk Narva-Jõesuus.

Elamusretkede 12. hooaeg sai imelise alguse Kodru rabast, millele järgneb veel kaks talvist retke – Suru retk 24. veebruaril ja Nigula retk 15. märtsil.

Uus aasta – uued elamused!


Tagasi uudistesse