Tartu elamusretk – teistmoodi Tartut avastamas

„Kaunim linn on Eestis Tartu“ – ütlevad kõigile teada tuntud laulusõnad. 29. aprilli õhtul kogunes peaaegu 400 elamusretkelist Tartu kesklinna, et asuda Tartut avastama. Elamusretkelised läbisid seekord kokku enam kui 6000 elamuskilomeetrit!


Seekordne retk oli täiesti omanäoline, kõigist eelnevaist erinev. Kui tavaliselt toimuvad Elamusretked eemal linnakärast, siis seekord toimetasime risti vastupidi – tulime otsima just linnakära ning kuulama linnahääli. Kui tavaliselt jalutavad elamusretkelilsed päevasel ajal, siis seekord avastasime Tartu linna pimeduses.

Tartu on äärmiselt mitmekesine linn – siit leiab nii nii rohelisi pargialasid ning vaikseid jõeäärseid radu, leiab suuri tänavaid ning tiheda liiklusega autosildu, leiab ilusti kordatehtud elamurajoone ning kuhugi ei ole kadunud ka nõukogude aegsed aiandikoperatiivid, kus elu võimalikkus tundub täiesti uskumattu – vähemalt öisel ajal :).

Tartu elamusretk andis toreda läbilõike 7 Tartu linnaosast – Kesklinnast, Annelinnast, Jaamamõisast, Raadi-Kruusamäe, Ülejõe, Supilinnast ning Tähtverest. Ilmselt jääb paljude jaoks meelde Jaamamõisa linnaosas läbitud garaažide ning aiamajakeste lõik, mis tänu sadanud vihmale tervitas kõiki retkelisi mõnusalt poriste teedega. Ka selliseid asju on võimalik Tartust leida – kuigi ilmselt enamus tartlasi pole seal kunagi käinud!

Toomemägi ning Emajõe kaldad on pimedal ajal kindlasti kõige kaunimad kohad Tartus – ainuüksi Toomemäel võiks ilmselt õhtupimeduses tunde jalutada ilma, et igav hakkaks!

Praegu on hea aeg asuda plaane tegema ka suvisteks Elamusmaratonideks, kus igaühel on võimalik valida tähistatud maratonirajal endale jõukohane distants – kes tahab läbida sportlikus tempos 42 km raja, kes soovib koos sõpradega nautida poolmaratonil jalutamist või kes tahab teha kaasa vaid lühema pühapäevase jalutuskäigu 10 km rajal – kõigil on võimalik valida endale sobilik ning jõukohane rada ja läbida see täpselt nii kiiresti kui ta seda ise soovib!

Kohtumiseni juba elamusmaratonidel!

Fotograaf Kaimo Puniste mõned pildiklõpsud on võimalik leida PILTIDE alt
Tagasi uudistesse