Tähistasime 100. retke toimumist eriretkega hilisõhtuses Tallinnas

Juba kaheksa aastat on Elamusretked korraldanud põnevaid retki Eestimaa erinevatesse paikadesse. Neljapäeval, 6. oktoobril oli järjekorras juba 100. elamusretk!

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu rõõmustab, et järjest rohkem inimesi peab lugu aktiivsest liikumisest: „Kui 2008. aasta aprillis alustasime Keilas 8 huvilisega, siis käesoleva aasta aprillis Vergi retkel püstitasid 220 aktiivset loodusenautlejat elamusretkede senise osalusrekordi. Kõige suurem rõõm on selle üle, et tänu headele partneritele saame retkede korraldamist jätkata. Motivatsiooni ja põnevaid kohti avastamiseks jagub!“


6. oktoobri õhtul uudistasid tuledesäras pealinna pool tuhat elamusretkelist. Alustasime Vabaduse platsilt kell 19 ja kell 22, ühe retke pikkus oli ca 2,5 h ja 11 km. Kõndisime nii vanalinnas kui ka mere ääres, teele jäid muu hulgas Balti jaam, Telliskivi loomelinnak, Kalamaja kalmistupark, Lennusadam, Patarei vangla, Linnahall, Raekoja plats, Maiasmoka kohvik, Toompea loss ja muud põnevad kohad. Igaüks võis enda jaoks valida, millised olid vanalinna kauneimad vaated õhtuses tuledesäras.  

Lisaks saime vastused küsimustele, mille retke kirjelduses välja hõikasime.

·       Sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll on leidnud mõnusa puhkepaiga Lennusadama kai ääres.

·       Pealinna pätid ja kaabakad „nautisid“ vaateid Patarei vangla vangikongidest, mis algselt olid osa Nikolai I poolt loodud Peeter Suure merekindlusest.

·       Parima kõlaga Tallinna kontserdipaik oli 4200-kohaline suur saal Linnahallis, mis valmimise ajal kandis V. I. Lenini nimelise Tallinna Kultuuri- ja Spordipalee nime.  

MTÜ Elamusretked tänab häid sõpru ja partnereid, kelle abiga on elamusretkeliste jalad sattunud kohtadesse, kus enamik eestlasi pole käinud ning kelle toetusel on retkede toidu- ja joogipunktides rohkelt energiat pakutud. 

Juubeli eriretk toimus erandkorras linnamüüride vahel, kuid hooaega jätkame tavapäraselt looduse rüpes. Tulge kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.

Elamusretked 2016 kalender ja registreerimise info 

Tagasi uudistesse