Suve lõpetamine Kihnul

Kui suvise grillimise ja telkimise hooaja avasid elamusretkelised Vormsi saart avastades, siis suve lõpetamiseks passis hästi lõunapoolsem Kihnu. Pühapäeva varahommikuks oli tellitud lausa erireis, et kõik 60 retkelist üle mere saarele viia. Juba Munalaiu sadamast alanud tunnine ülesõit oli paras elamus – tuult oli piisavalt, et praami lainetel kõigutada, ning nii mõnigi pardale tulnud veesahmakas kastis üle reelingu vaatajad parajalt märjaks.

Kihnu sadamas võtsid meid vastu triibulistes seelikutes naised, kes müütasid kõike hea ja paremat, kook oli lausa imemaitsev olnud. Villases kampsunis Mark Soosaartki võis seal märgata. Kui sadamas seistes tundus, et kõik soojad riided lähevad loosi, siis juba õige pea sai kihte maha võtma hakata ning retke lõpuks olid kõik juba üsna suviselt riides.

 

Esimeseks sihtmärgiks oli seatud saare lõunatipp, kus Pitkänä neemel asub 1864. aastal Inglismaal valmistatud detailidest kokku monteeritud tuletorn. Sinna jõudmiseks läbiti Kihnu hoiuala, mis on loodud kohaliku eripärase maastiku (laiud-luited, liivarannad, ranna- ja puisniidud) ning taime- ja loomaliikide elupaikade kaitseks. Tee peale jäi ka Rootsiküla, mis on kuulsa kapteni Enn Uuetoa ehk Kihnu Jõnni sünnikoht.

 

Poolteisetunnise jalutuskäigu järel jõutigi tuletorni juurde, mille kõrgus mere- ja maapinnast on vastavalt 31 ja 29 meetrit. Pisikese toetusraha eest said kõik soovijad pärast kehakinnitust ülevalgi ära käia. Edasine tee oli mitme kilomeetri jagu piki liivast randa, läbiti ka Sääre ja Lina küla, kus sai kohalike lahkel loal veepudeleid täita.

 

Viimane peatuspunkt, kust juba ka sadam kätte paistis, oli kirdesse ulatuv poolsaareke. Päiksel lasti heal meelel enda peale paista ning nahka pandi nii viimased kommid kui küüslauguleivad ja Põltsamaa kurgid. Eriti suviselt meelestatud said ka ujumas käia ning üheskoos tõdeti, et retkel oldud tunnid olid liigagi kiirelt mööda saanud.

 

Ringiga sadamasse jõudnult oli selja taha jäänud pea 20 suviselt liivast ja päiksepaistelist kilomeetrit. Suve viimaseks retkeks ei oleks paremat ilma osanud tahtagi!

Vaata ka Kihnu elamusretke pilte: http://www.elamusretked.ee/pildid


Ootame kõiki aga juba sügiseselt mitmekesisele Äntu retkele. Vaadake täpsemat juhedit ning kohtumiseni peagi juba Äntu järvede ääres:
http://elamusretked.ee/elamusretked-2015/antu-jarvede-elamusretk.
Tagasi uudistesse