Sügisene elamuspuhkus Saaremaal

Pärast suviseid maratone alustati elamusretkede sügist hooaega lausa mitmepäevase retkega:
loodust mindi nautima Saaremaale, täpsemalt saare põhjarannikule.
Ühiselt koguneti mandril Virtsu sadamas, kust viis parvlaev Piret retkelised üle väina saartele, kus aeg puhkab. Seekord kogusid 48 retkelist kokku 1632 Elamuskilomeetrit, kahe päeva jooksul läbisime just 34 kilomeetrit.

Alguspunktiks oli Panga pank, millel kõrgust 21,3 meetrit. Võimas paene müür mõõdeti sammudega ära nii pealt kui alt. Pangaalusel rannikul olid hästi näha erinevad kivimite kihid ning ära sai tunda ka esimesed lained, mis otse vastu panka uhtusid. Pangapealselt sai aga imetleda kauneid vaateid üle mere ning paljudele üllatuseks oli Hiiumaa justkui kiviga visata – lähemal kui keegi oleks arvanud!

Panga pangalt liiguti mööda mereäärt edasi ida suunas. Rannas sai hingata värsket mereõhku, palgeid paitas üllatavalt soe meretuul ja sügiseselt mõnus päike - õhtuks olid põsed kõigil rõõsad ja roosad. Laagripaik seati üles Tuhkana rannale, mis pidavat olema üks parimaid ujumiskohti põhjapool Saaremaad, kuna vesi läheb kiiresti sügavaks. Kinnitust sellele andsid ka karastunumad retkelised, kes käisid karges meres karastumas nii õhtul kui ka hommikul.

Telkimisalal, mis asus ilusa valge liivaga rannaluite taga, jätkus tegevust kõigile: lisaks enda telgi üles seadmisele sai käed külge panna laagripaiga varjualuse ehitamisele ja köögitoimkonnas õhtusöögi valmistamisele. Imelise päikeseloojangu taustal sai nautida sooja grilli ja mõnusat lõkkeõhtut. Esimene retkepäev oligi kiirelt õhtusse jõudnud, nii et pimeduse saabumisega oli ka telklaager võimsa merekohina saatel unne suikunud.

Teist päeva alustati kiire hommikusöögiga, et edasi veelgi ida poole suunduda ning ära näha Hiiumaale kõige lähem punkt. Soela väinas on Hiiumaa vaid kuue kilomeetri kaugusel ning kuna väin on madal ja kivine, võib see maakerke tagajärjel mõnesaja aasta pärast maakitsusena Hiiumaad-Saaremaad ühendada. Möödunud päeva liivane ja kivine rand oli asendunud rannikuäärsete rohu-maadega, kus kohtusime nii Šoti mägiveiste kui ka lammastega.

Omaette elamuseks oli veetakistuse ületamine, mis ei sarnanenud esimese päeva omaga, kust sai kuivalt üle ka matkasaapaga. Teisel päeval said kõik retkelised Saaremaa karge merevee ära proovida ning vähemalt põlvini ulatuvas vees kahlata. Teisel päeval oli ilm veelgi suvisem ning kilomeetrid läksid kiirelt. Märkamatult oligi jõutud kaunisse Soela sadamasse, kust lõpp-punkti ei olnud enam üldse palju jäänud.

Olid imeliselt vahvad kaks päeva, mil oli tore näha nii vanu tuttavaid retkelisi kui ka uusi nägusid, isegi kohalikke.

Oktoobris ootavad The North Face ja Elamusretked teid kõiki aga Lõuna-Eestis peaaegu Venemaa piiri ääres, kus avastame Tabina kandi võlusid. Võta sõbrad punti ja pange end kirja, täpsemat infot vaata siit.

Ära unusta maha ka The North Face’i templiraamatut!


Tagasi uudistesse