"Simisalu" elamusretk

Jussi-Võhma alternatiiv
Eelmise aasta lõpus paika pandud kalendri kohaselt pidime 2015. aastat alustama Simisalu elamuretkega Järvamaal Seli rabas. Retke toimumise nädala alguses tehtud kontrollreidi käigus aga selgus kurb tõsiasi, et jääpankade vahel vulisevad liialt kevadised veed, mis kindlasti ei lase rada kuiva varbaga läbida. Et elamus siiski positiivsena meelde jääks, kolisime mõned kümned kilomeetrid põhjapoole Kõrvemaale, kus uudistasime Jussi nõmme ja Võhma raba.

Elamusretkelisi meie pisikene plaanitõrge ei heidutanud ning pea kõik saadaval olnud räätsad leidsid endale omaniku. Kuna osalejaid oli suurel hulgal, startisime rajale kahes matkagrupis. Anniki jalutas juba varasemate käijatega ning pisut pikema sammuga esimese grupina ning pisikese vahe järel startis Kunnari juhitud seltskond. Enne rajale minekut tehti kiire ülevaade räätsadega käimise ABCst ja sai mõned proovisammud teha ning seejärel astutigi pisut tagasihoidlikumas tempos räätsa krõbina saatel esimesele grupile järele.
Matkarada oli ääretult mitmekesine. Soojenduseks oli metsa sattunud autode sissesõidetud teedel püsimine, kuid juba 3. kilomeetril sai tõusta retke kõrgeima tipu otsa – 95 meetrit merepinnast. Edasisi tõuse ja langusi võttes jõutigi Jussi nõmmele, kus Kunnar maalis kanarbikulillasid looduspilte ja soovitas kõigil augustis-septembris kordusretkele tulla. Märkamatult sai tehtud ka kaks jõeületust ja kolmest järvestki üle kõnnitud.
Võhma rappa jõudes oli aeg traditsiooniliseks kommide ja teega kalorite taastamise puhkehetkeks. Seal püüdsid tagumised retkelised ka esimesed kinni ning ühispildile koondudes sai jääragina saatel tõdeda, et seltskond oli tõesti suur. Tuju tegi veelgi mõnusamaks pilve tagant välja ilmunud päike, mis saatis meid terve ülejäänud retke.
Natuke raba ja pehmemaid kraaviületusi, mõningaid tõuse-langusi, mis varbadki hellaks tegid, erinevaid metsatüüpe ja saigi seekordne elamusretk läbitud. Pea nelja tunniga sai erinevate andmete järgi ära käidud 13,5 kuni 15,5 kilomeetrit, eks oleneb, kes kui sirgeid kurve võttis. Kõiki finišeerijaid ootas kausitäis sooja suppi maitsva lihapirukaga ning kosutuseks veelgi mõnusalt magusat teed kommiampsuga.
Täname kõiki vapraid elamusretkelisi ja ootame teid kõiki juba sini-must-valgetes kostüümides meiega koos pidupäeva alustama 24. veebruaril Mukri elamusretkel. Vaata lisa ja pane end kirja: http://www.elamusretked.ee/elamusretked-2015/mukri-elamusretk.

Tagasi uudistesse