Pidulik elamus Mukri rabas

24. veebruari hommikul pärast riigilipu heiskamist oligi veel täpselt mahti asjad kokku korjata, et siis Raplamaa poole teele asuda, et vabariigi sünnipäeva puhul üks korralik jalutuskäik teha. Sini-must-valgelt ehitud elamusretkelisi sai kokku koguni 92 – ainult viis jäi puudu, et sünnipäevanumber täis oleks tulnud.
Stardipositsioonidel oli meeldivaks avastuseks, et meie seltskond polnud ainus, kes pidupäeva nõnda aktiivselt otsustas alustada. Suuremat liikumisvabadust pakkusid meile aga räätsad – nii sai uudistama minna ka tavapärasest matkarajast kõrvale. Ainult üks ekstremist otsustas raja läbida kummikutes. Tavapärases kahes grupis matkajuhtide Anniki ja Karu juhatamisel sai sahistatud nii metsa all kui lumel, hüpata üle kraavide, klõbistada üle jäätunud laugaste ja pladistada niiskust täis rabamaastikul. Tublimad said isegi puu otsa ronida.


Pidupäevale kohaselt sai eriti rohkelt pildistamispause tehtud, magusat jagati lausa mitmel korral ja tavapärane soe teegi oli muutunud jumalikult kosutavaks Põltsamaa glögiks. Imelisest värskest rabalõhnast ja älvetest jalgade välja tõmbamisega väsitatud retkelisi kostitati enne koduteele saatmist soojade pirukate ja supiga. Kamba peale tulid kokku fantastilised 874 elamuskilomeetrit.


Uusi elamusi ootame koguma selle hooaja viimasele räätsaretkele 15. märtsil Parika rabasse. Vaata lisa ja ole kohal! http://www.elamusretked.ee/elamusretked-2015/parika-raba-elamusretk


Vabariigiaastapäeva retke aitasid jäädvustada Tarmo Haud ja Ardo Säks, kelle pilte on võimalik näha meie pildigaleriist.

Tagasi uudistesse