Lahemaa 10. juubelimaraton – päike, elamused ja nostalgia

9. juulil toimus päikeselõõsas märkimisväärne ettevõtmine - 10. korda rändasid elamusmaratoonarid Lahemaa radadel.
Juubelimaraton tõi elamusretkede osalusrekordi – rajal oli 443 inimest ja kokku läbiti 12190 elamuskilomeetrit :) Pikimale rajale läks seekord 193 kõndijat, poolmaratoni distantsi läbis 192 osalejat ja lühiraja 58 inimest.

Maratoni stardi- ja finišipaik asus traditsiooniliselt Kolgaküla terviseradade keskuses. Start algas esimese tõusuga ja edasi tiirutasid kõik rajad Eesti vanima ja suurima rahvuspargi territooriumil mööda metsateid ja heinamaid ning Valgejõe kallasradu. Rajaprofiil oli väga mitmekesine – jagus nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi. Rahvas nimetas rada parimaks Eestis üldse maastikuradade osas. Kes käinud juba varemgi, avastas taaskord midagi uut – juubeli puhul olid rajameistrid 10 km jagu täiesti uusi rajalõike välja valinud!

Ootamatu suvekuumus ja praadiv päike muutsid kõik rajaäärsed veeallikad eriti tänuväärseteks. Jahutust pakkusid kärestikune ja Lahemaa kõige veerikkam juga Nõmmeveskil ning mitmeastangulised Joaveski ja Vasaristi joastikud. Ilmselt just need kohad jäävad pärast Lahemaa maratoni läbimist veel pikaks ajaks meelde.

Vett kulus ojadena ka teeninduspunktides, lisaks pakkusid kosutust Enerviti spordijook ja Põltsamaa mahlajook. Paljude lemmikuks olid aga Põltsamaa marineeritud kurgid, mida täiendasid tublide abiliste valmistatud võikud koos Kalevi kommide ja banaanide-rosinatega. Soolasema ihalejaid said kõigele veel kõva annuse soolagi peale raputada, et kõik kaotatud energiavarud tasa teha.


Kuumusest, väsimusest ja pikast jalutuskäigust hoolimata sai finišis ainult naerunägusid näha – elamusterohke väljakutse oli võiduka lõpuni jõudnud! Kõiki lõpetajaid autasustati diplomiga, kuhu sai kirja ka raja läbimise aeg. 42km läbinud rõõmustasid saadud karika, 21km lõpetajad kaelariputatud medali üle! Kellel rajakuumusest veel väheks jäi, sai pärast toekat kõhutäit saunas leilitada. Saunal hoidis tule all käimismaratonide idee autor ja kunagine korraldaja Helges Mändmets.

Tõeliselt vägev juubelipidu oli. Aitäh kõigile, kes tähistama tulid! Ürituse pilte saab sirvida: http://elamusretked.ee/pildid#nanogallery/my_nanogallery/72157686207812115

1182 ning Elamusmaratonide korraldajad ootavad kõiki tuttavaid ja uusi elamusmaratoonareid Värskasse, kus oma selle hooaja rekordeid püstitada.

Võta sõbrad kaasa ja kohtumiseni 27. augustil Värskas.
Vaata 
lähemalt: http://elamusretked.ee/el
amusmaratonid/2-varska-kepikonni-ja-kaimismaraton/lisainfo


Tagasi uudistesse