Hooaja lõpuakord Viitnal

Viitna ning sealne kõrtsihoone on kõikidele eestlastele teada tuntud koht – kes käinud pulmi pidamas, kes õhtul tantsu keerutamas, kes aga Narva-Tallinn maanteel lihtsalt söögipausil – aga seda kohta teavad küll kõik eestlased. Palju vähem aga on neid, kes on käinud sealsetel matkaradadel ümbruskonnaga tutvust tegemas või siis kohalikus Pikkjärves ujumas.

Talve esimesel Elamusretkel osales kokku 102 Elamusretkelist, kelle abil kogunes Elamus-punktide tabelisse lisaks 758 veel Elamuskilomeetrit. Vaata tabeli hetkeseisu siit ning Viitna Elamusretke pildid leiad siit.

Laupäeval oli üle kogu Eesti laiutamas madalrõhkkond ning sellest tulenevalt lubas sadu kõikjale. Kuigi stardieelselt sadas Viitnas paduvihma, siis vahetult enne retke vihmasadu lakkas ning rajal saime kõndida täiesti ilma vihmata – kuigi nii mõnigi poriloik oli rajale jõudnud juba tekkida!

Tallinnast Narva poole sõites tundub maastik tasane – kuid Viitna kõrtsi juurest matkaradadele keerates tuleb koheselt tõdeda, et kohaliku looduskaitseala oosid ja mõhnastik annab võimaluse nii mõnegi tõusumeetri läbimiseks. Rada on siin vägagi vaheldusrikas ning kulgeb vahetult järvekallaste läheduses – sageli tuleb tõusta päris järve kaldalt kõrgele oosi tipuvallile. Retkel külastasime kokku 3 järve: Linajärve, Pikkjärve ning sealse looduskaitseala väiksemat – Nabudi järve, kuhu viis seekord vaid 8 km matkarada.

3-tunnise retke käigus leiti aega nii libedal laudteel liugu laskmiseks kui ka roniti läbi suure langenud kuuse juurestikku – see oli vist seekord lemmik selfide tegemise koht.

Talveilmale kohaselt ei puudunud retkelt ei soe tee Carmolise tilkadega ega ka Põltsamaa glögi. Jõulud on lähenemas ning sellest andsid märku energiapunktis lauale asetatud Kalevi piparkoogid. Retkel kulus ka seekord kaloreid hulgaliselt – olid need paksud talveriided või ettevõetud tõusud – igatahes kuhugi need kalorid kaduma läksid.

Retke lõppedes võeti kohad sisse legendaarses Viitna kõrtsis – kes käinud seal pulmi pidamas, kes Narva ja Tallinna vahel lihtsalt lõunat söömas, aga seda kõrtsihoonet on iga eestlane kord elus vähemalt näinud. Nii nagu iga hooaja lõpus lüüakse kilomeetrid kokku ning premeeritakse aktiivsemaid retkelisi – täpselt sama juhtus sel korral Viitnal.

Kõige aktiivsemate kollektiivide arvestuses juhib endiselt Tartu Käimisseltsing, kes on eeskujuks kõikidele kollektiividele, kogudes kokku üle 3000 Elamuskilomeetri ning olles kohal igal Elamusretkel ja Elamusmaratonil. See eeskuju on loodetavasti nakkav! Kollektiivide Elamuspunktide tabelit saab vaadata siit ning 5 kõige enim Elamuskilomeetreid kogunud kollektiivi on järgmised:

 1. Tartu Käimisseltsing (3000,3 km)
 2. Sportland Eesti AS (2217,3 km)
 3. VITI (1331,6 km)
 4. MAKK ehk Matkame Alati Kõik Koos (983,6 km)
 5. Terminal (380 km)

Lisaks kollektiividele premeeriti hooaja aktiivsemaid kõndijaid ning nende hulgas leidus koguni 10 aktiivset, kes on teinud käesoleval aastal kaasa kõik Elamusretked ning Elamusmaratonid. Kõige rohkem kilomeetreid on kogunud tartlanna Siiri Lestsepp, kes on lisaks kõikidel etappidel osalemise läbinud ka Elamusmaratonidel alati 42 km pikkuse raja. Elamuspunktide tabelit saab vaadata siit. Õnnitleme ka alati kohalolnud liikujaid:

 1. Siiri Lestsepp (291,6 km)
 2. Lea Orula (250,3 km)
 3. Aigi Rein (228,2 km)
 4. Annela Floren (228,2 km)
 5. Ene Kivirüüt (228,2 km)
 6. Sirje Saarniit (228,2 km)
 7. Heido Oidram (217,2 km)
 8. Magnus Oidram (217,2 km)
 9. Melani Oidram (217,2 km)
 10. Piret Kuldner (205,7 km)

Peale jõule, kui hapukapsas, jõuluhani ning muud hõrgutised söödud, ootame kõiki aastalõpu retkele Narva-Jõesuusse. Äkki on ka jõuluvana just seal kuurortis jõuludest puhkamas?

Tagasi uudistesse