Elamusretkedel täitub sel aastal 150. elamusretk

Elamusretkede 12. hooaja avastart anti Kodru rabas ja peagi ootab oma järge vabariigi aastapäeva retk, mis toimub Suru rabas. Elamusretked ja The North Face ootavad sel aastal teid Eestimaad avastama üheteistkümnel elamusretkel ning viiel elamusmaratonil. Kel soov saada osa põnevatest ja loodusküllastest elamustest, saab tutvuda täpsema kavaga.


Elamusretkede eestvedaja Kunnar Karu tõdeb, et vaatamata 12 tegevusaastale jagub Eestimaal uusi avastamata paiku veel küllaga. „Kui need peaksidki ühel hetkel otsa saama – põrutame Lätimaale“ naljatab Karu. „Üks on kindel – mitmekülgsed matkarajad ja metsasihid otsime kõik üles ja lubame, et juubelihooajal satute te kohtadesse, mille olemasolu te aimatagi ei osanud!“ 

Igas kuus on meid ootamas üks meeliülendav retk, kus saame käia ja avastada armsaid Eestimaa loodusradu. Kogume elamusi pea igas Eesti maakonnas ja sel aastal külastame ka oma naabreid ja käime koguni kahel korral neil külas. Esimene külastus toimub 15. märtsil Nigula elamusretkel ja teine 11. aprillil Kolka elamusretkel.

Kevadistel elamusretkedel saame tähistada 150. elamusretke, mis leiab aset Elamusretkede sünnilinnas Tartus. Lisaks sellele tutvume kahel järjestikusel päeval vägagi mitmekesise Hiiumaaga, 16. mail Kõpu elamusretkel ja 17. mail Kärdla elamusretkel. Kõpu poolsaarel on võimalus külastada lisaks tuletornidele ka Hiiumaa kõige läänepoolsemat tippu. Kärdla piirkonna matkaradu avastades satume lisaks mereäärsetele aladele ning männimetsadele ka Kaibaldi liivikusse ning rabamaastikule. 

Elamusmaratonid võtavad suve enda juhtida ja pakuvad meile distantse pikkuses 10, 21 ja 42 kilomeetrit. Sobiva väljakutse ja pikkusega raja leiab omale igaüks. 


Kui korralik toos maratone käes, on taaskord aeg end retkeradadele seada. Sügisretked viivad meid septembris Prangli saarele, oktoobris käime ära Keava rabas, kus tuleb valmis olla kummikute ja räätsade kandmiseks ning meie selle aasta eelviimane retk viib novembri alguses Viivikonnasse.

Aastale paneb piduliku punkti Porkuni elamusretk, kuhu palume talvetaadil saata palju lund ja karget ilma. Seal saavad premeeritud ka meie 12. hooaja aktiivsemaid kõndijad, nii individuaalses kui ka kollektiivses arvestuses.

Erinevad aastaajad pakuvad väljakutseid ja liikumisvõimalusi puutumatus looduses ning ühtlasi vaheldust kontoritööle ja siseruumides treenimisele. Elamusretkede ja Elamusmaratonide kõnni- ja kepikõnnisarjade eesmärgiks on näidata imelist ja mitmekülgset Eestimaa loodust. Kõndima on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.

Tagasi uudistesse