Elamusretkedega talve võlusid avastama

Elamusretked toimuvad igal aastaajal ja iga ilmaga! Elamusretkede 11. hooaeg algab kolme vinge talvise raba-räätsaretkega. Just talvisel jäätunud rabamaastikul on võimalik leida ennast paikadest, kuhu muul ajal ei satu.

Rabajärvedega laukarikastesse rabadesse veerohkusele tõttu suvisel ajal raske, kui mitte võimatu pääseda. Talvine külm aga sillutab retkelistele tee üle raba ja pääseme ka külmunud laugastele patseerima.

Jaanuarikuu elamusretk (järjekorranumbrilt 131. elamusretk) viib retkelised Lahemaa rahvusparki Laukasoosse rabalaukaid uudistama. Esimene elamusretk algab ühest Eesti kaunimast mõisakompleksist – Palmselt.

Vabariigi aastapäeva eriretkel seame sammud Jõgevamaale Endla looduskaitsealale. Uudistame räätsadega talvist kõrgraba, mida ilmestavad rabamännid, älved ja hästi väljakujunenud laugastik. Sammume risti üle nii mõnestki järvest! Loomulikult on retke värvikoodiks sini-must-valge. Kes võtab kaasa lipu, kes paneb ennast pidupäevale vastavalt riidesse – oodatud on kõik, mis sobib temaatikaga.

Märtsi elamusretkel satume avastama Soomaa rabade võlusid. Loodame, et siis pole veel suurvee aeg ning et talv pole selleks ajaks veel taandunud! Soomaa võlub meid suurte ning avarate rabalaamadega, mida ümbritsevad igast küljest veerohked Soomaa jõed.

Räätsaretkedel läbitakse lähtudes lume- ja ilmaoludest 10-15 km, aega kulub 4-5 tundi. Rajal kosutame kõiki osalisi energiapausidega, kust ei puudu ka soe tee ega glögi. Retke lõpus ootab kehakinnituseks soe supp.

Vaata rohkem infot räätsaretkede kohta ja pane oma nimi kohe kirja!

 

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta info@elamusretked.ee või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee 


Tagasi uudistesse