Elamusretked muutuvad suvekuudel elamusmaratonideks

Juunis, juulis ja augustis toimub kokku kolm kepikõnni- ja käimismaratoni – 11. juunil Noarootsis, 9. juulil Lahemaal ja 27. augustil Värskas.

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu on kindel, et elamusmaratonid on suve kõige mõnusam väljakutse. „Kui tavaliselt kõnnime elamusretkedel 10-15 km, siis maratonidel saab seda feeling´ut neli korda pikemalt nautida! Aja peale tormamisest olulisem on siiski seltskonna ja kauni looduse nautimine,“ soovitab Karu.

Maratonid pakuvad liikumist mitmekesises ja huvitavas looduses. Põhirada on 42 km pikk, kuid saab valida ka pisut lühema – 10 või 21 km pikkuse distantsi. Lisaks elamusterohkele tähistatud rajale on osalejaid ootamas joogi- ja suupistepunktid ning soe söök ja pesemisvõimalus finišis. Korraga kõigile kolmele etapile registreerijad saavad uhkusega omanimelist stardinumbrit kanda. Elamusmaratonide vinge T-särk on kingituseks neile, kes registreeruvad korraga kolmele täispikale maratonile. Kõigile lõpetajatele jääb kogutud elamusi meenutama pärast finišit pidulikult üleantud diplom koos läbimisajaga, lisaks maratoni puhul karikas ning poolmaratoni puhul medal.


Noarootsi maratoni rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka mereranda. Algus ja lõpp on Tuksi spordikeskuse staadionil, teele jäävad omanäolised väikekülad – Rannaküla, Nõva, Drihami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad head vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele.

Lahemaa kepikõnni- ja käimismaraton toimub juba 10. korda! Juubelimaratoni rada on täiesti uus ning viib osalejad Kolgaküla terviseradade keskusest Lahemaa rahvuspargi metsateedele ja -radadele. Külastamata ei jää ka Joaveski ja Nõmmeveski ning Valgejõe kallaste äärsed jalutamisrajad. 

Värska maratoni stardi- ja finišipaik asub Värska laululaval. Mustoja maastikukaitseala territooriumil vahelduvad kaunite metsaradade lauged lõigud üksikute tõusudega. Kõik 42 ja 21 km distantsil osalejad näevad ära ka kohalikud liivaluited ja raba ning elamusi männimetsade vahelt koguneb veelgi. 

Elamusmaratonid ja 1182 ootavad osalema kõiki, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.

Avastamisrõõm, looduse nautimine ja aktiivne liikumine jätkuvad elamusretkedel kogu aasta vältel.  

Vaata lähemalt: www.elamusmaratonid.ee

Registreerimine: http://elamusretked.ee/registreerimine


Tagasi uudistesse