Elamused lõunanaabrite juurest

Oma 10. hooaega alustasid Elamusretked Pärnumaal Sookuninga looduskaitsealal Rongu ja Olla rabades, mis on meil kahasse lätlastega. Talvise räätsaretke toimumisele oli ilmataat kenasti kaasa aidanud: eelmised päevad olid rabalaukad ja -järved jääga kaanetanud ning retke ajalgi sadas alla aimatavat lund.


Aasta esimesele retkele oli kogunenud 82 krapsakat kõndijat, kes kolme grupijuhi järel rabamaastikku uudistama asusid. Kokku läbiti 1025 elamuskilomeetrit.

Sandra matkaraja laudtee viis meid rappa, kus avanes avar vaade jändrike mändidega väljale, mis tõi meelde aastataguse Pärnumaa retke: vähe lund, aga valge kirmega oli kaetud kogu loodus. Esialgu hallina paistnud taimestik oli lähemal vaatlemisel üsna värvikirju, hulganisti oli näha roosasid-oranže toone, kust kibedamad korilased leidsid veel ka peoga jõhvikaid. Loodusliku terviseampsu kõrvale sai pauside ajal mõnusat sooja teed, seltsiks assortii Kalevi küpsistest ja kommidest. Lagedal maastikul kulus kruusike teed Carmolise tilkadega igati ära – talv on lõpuks ometi Eestisse jõudnud!

Suurem osa matkarajast kulges meie lõunanaabrite mail. Lähemalt vaa-tasime üle kaks täitsa korralikku mõõtu rabajärve: Ramatas Lielezersi ning väiksema Mazezersi. Neilegi oli kül-mataat kaane peale pannud, nii et suuremad talispordisõbrad said lausa mõned uisutiirud mööda järvejääd teha. Saapaga sai aga sama edukalt väiksematel laugastel liuelda. Vaid mõnel korral pani jääpragin jalad kiiremini liikuma.

Edela-Eesti vanimate suurrabade piirkonnas nautisime karget talveilma pea kolm ja pool tundi. Sandra matkaraja metsaonn oli mõnus koht, kus finišeeruda ning keha maitsva supi ja lihapirukatega kinnitada. 

Vägev algus sai 2018. aastale tehtud. Kõik osalejad said juba kirja ka esimese The North Face’i templi, mida nüüd innukalt igalt läbitud retkelt templiraamatusse koguda. Ootame aga kõiki juba 24. veebruaril Paunkülla, et üheskoos sini-must-valgelt ja kiluleibadega tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. 

Veebruarikuu retke kohta vaata täpsemalt siit: www.elamusretked.ee/elamusretked-2018/paunkula-elamusretk-ev100

Sookuninga elamusretke pildid leiad SIIT!

Tagasi uudistesse