Aegnal on aega...

Elamusretked tähistasid järjekorras 150. elamusretke ning seda Eesti ühel kaunimal väikesaarel Aegnal. Samal ajal kui Lõuna-Eesti nautis vihmasabinaid pakkus ilmataat retkelistele 2 päikselist ilma, ei ühtegi pilve! Aegnal on aega – ütleb üks saare mõttetera. Sestap valisime meiegi aeglase tempo, et saart 110% nautida, 15 km läbisime 5 tunniga.

Kahel päeval kogusid kilomeetreid 83 retkelist ning Elamuskilomeetrite tabelisse lisandus kokku peaaegu 1000 Elamuskilomeetrit! Elamuskilomeetrite tabelit saad piiluda siit.

Aegna on saar, kus kivised rannaribad vahelduvad kaunite liivarandadega – nii Põhja- kui Lõunarand meenutavad matkajatele Eesti parimaid liivarandu. Enne Põhjaranda jõudmist leidsime mõnusa lahesopi, kus madal veeseis andis võimaluse jalanõud näppu võtta ning jalutada mööda liivapõhjaga mereäärt, liivaribalt liivaribale.

Aegna on saar, kus männimetsadesse on peidetud hulk sõjamälestusi. Senimaani on matka-jatele näha õhatud rannakaitsepatareid, sõjaväest mahajäänud kasarmu- ja staabihooned ning ohvitsere pole ammu sealses kasiinos näha olnud. Hetkel on aktiivsed remonditööd ohvitseride kasiinos käimas, mis peagi kaunistab saart restaureeritud mälestusmägina. Ilmselt on kõige mõjusam rannakaitsepatarei nr 1, mis tervitab metsas tohutu metallmonstrumina. Kui vaadata sinna kõrvale veel pilti, kuidas see suurtükk päriselt välja nägi ning kui suur ta päriselt oli – annab see kõik tõestust sellest kui suuri ehitisi sõjavägi Aegnale rajas

Vaatamata sellele, et Aegna on üsna puhas saar, on siiski matkajad ning merel liikuvad laevad sinna siiski prügi jätnud. Meie oma elamushooldajad nautisid päikselisi päevi prügikotiga ning neil õnnestus loodusest ära toimetada 5 kotti prügi. Aitäh!


The North Face ja Elamusretked kutsuvad teid järgmistele retkedele Loosalu rabasse, Hiiumaale ja Saaremaale! Retked leiavad aset vastavalt 28. juuni, 4-5. juuli ja 1.-2. august. Vaatame üle, kuidas läheb Eestimaa rabadel suvisel perioodil ning mida on meile rääkida saarte elanikel!


Rohkem infot suviste elamusretkede kohta leiad SIIT! 


Tagasi uudistesse