5. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton – 7190 läbitud elamuskilomeetrit

Pühapäeval, 14. juunil tehti algust suvise Elamusmaratonide sarjaga – toimus 5. Noarootsi kepikõnni ja käimismaraton.
Elamusmaratonid annavad suvekuudeks võimaluse olla veelgi tublim ja hakkajam kui muidu – kõndida pisut rohkem kui tavapäraselt. Lõpuprotokolli minevast ajast olulisem on siiski mõnus kõndimisretk kaunis looduses ja heas seltskonnas elamuste rohkel maratonirajal.

Maratonihommikul üllatas kõiki ilustavalt öeldes taevast langev värskendav kaste. Ilmataat oli kahjuks unustanud suveilma Läänemaale saatmata :(  See aga ei heidutanud osalejaid mitte üks kriips - startijaid oli koguni 234 ning loobujaid vaid mõni üksik.

Stardi eelselt toimunud loosimisel võitis endale uued kodumaise tootja Iluum-i käimiskeppid Tiina Peep – just tema oli see õnnelik, kellele kõikide osalejate seast loosiõnn naeratas! Palju õnne!

5. korda Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratonil olid valikus 10-, 21- ja 42-kilomeetrised rajad, mis kulgesid eelkõige Noarootsi valla, kuid pisut ka Nõva valla territooriumil. Asfalti jagus rajale õige napilt, omajagu oli kruusateid, kuid paljuski sai nautida pehmet sammaldunud männimetsaalust ja liivaseid metsateid. Stardijärgselt oli täispika maratoni läbimiseks aega üheksa tundi ja sellesse mahtusid kõik õigeaegselt startinud.

42 km rada viis osalejad Tuksi Spordikeskusest esmalt Rannaküla suunas. Käijate teele jäid RMK värskelt avatud Peraküla-Aegviidu matkatee ning lummavate vaadetega männimetsad Allikajärve ning Mustjärve juures. Rannaküla on raja kaugeim punkt vaadatuna stardi- ja finišipaigast ning sealt edasi kulges rada juba Peraküla suunas, külastati Nõva puhkeala ning sealset liivikut. Selleks hetkeks oli läbitud ka 3 teeninduspunkti, kus osalejaid ootasid agaralt toimetavad teeninduspunktide vabatahtlikud, kes jagasid energiavarude täiendamiseks söögi-ja joogipoolist. Vee ja spordijoogi kõrval sai juua kosutavat Põltsamaa mahlajooki, soolaste ampsude valik oli kiluvõileibadest paljude lemmiku Põltsamaa kurgini.


Raja kõige käänuliseim koht ootas kõndijaid Nõva puhkeala järgselt kui kõnniti Uuejõe kallasrajal. Peale seda oli osalejatel suurepärane võimalus nautida merevaateid, sest liiguti 2,5 km mööda rannajoont kuni Spithami külani, kust võeti siht juba Põõsaspea neemele, kus ootas kõiki kõndijaid taaskord teeninduspunkt, mille eelselt kohtusid taaskord ka 21 km ja 42 km rajad.

Siit liikusid juba poolmaratonil ning maratonil osalejad koos edasi finišisuunas – läbides nii Dirhami sadama, Rooslepa küla ning selle läheduses paiknevad sünged põlismetsad. Rooslepa külast viis tee osalejad edasi Elbiku küla suunas ning 4 km enne finišit ootas kõiki osalejaid Vichy Viva Sport nimeline teeninduspunkt. Viimases kosutuspuntkis jagati lõpuspurti toetavat Vichy Sport spordivett, et kellelgi jõud enne lõppu ei raugeks. Finišikilomeetrid läbisid kõigi kolme distantsi osalejad juba ühel ja samal rajal.

Tuksi spordikeskuses asuvas finišis ootas kõiki lõpetajaid diplom ning täispika maratoni läbinutele omistati veel ka karikas ja poolmaratoonaritele medal, mida uhkusega teistele näidata. Finišeerimise järgselt oli osalejatel võimalus sooja suppi süües ning kuuma sauna nautides rajalt saadud emotsioone vahetada ning seda tehti veel hiliste õhtutundideni – ilm oli küll märg, aga see eest rada vaheldusrikas ning elamusi tulvil. „Noarootsi elamusmaratoni rada on heaks visiitkaardiks sellele kui ilus ikkagi on Eestimaa loodus“ meenutab möödunud nädalavahetuse käimisrada ürituse üks korraldajatest Kunnar Karu.


Suur kummardus kõigile 234 osalejale, kes ilma trotsides kepikõnni- ja käimismaratonil ühtekokku kõndisid 7190km, ning suurepärastele vabatahtlikele, kes mõtte ja jõuga abiks olid.

Ootame vanu ja uusi maratoonareid taas 19. juulil Lahemaal, kus kõndimiseks läheb juba 9. korda, ning 16. augustil Värskas, kus kõiki ootab ees täiesti uusi rada Mustoja maastikukaitsealal. Kõikidel käimise sõpradel on võimalus valida endale kas 42, 21 või 10km pikkune tähistatud rada ning läbida see just endale sobilikus tempos koos heade sõpradega.

Lisainfo: www.elamusmaratonid.ee

Elamusmaratonid – elamusterohked väljakutsed igaühele!


Tagasi uudistesse