8. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton

Pole saadaval

Kuupäev: 9. juuni 2019 

Asukoht: Tuksi Spordikeskus, Lääne maakond  

Start: kell 11:00 

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km 

Registreermine lõppeb: 5. juuni 2019 

Rajakaart

In English

Ürituse lisainfo 

Start on pühapäeval, 9. juunil kell 11.00 Tuksi Spordikeskusest! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin.

Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas Tuksi Spordikeskuse staadionil. Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 8 tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 19.00 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Tuksi Spordikeskuse staadionil, rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.

Kogu maratoni peale on asfalti vaid kilomeeri jagu, mis jaguneb kolme koha vahel. Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks. 

Vaata rada ja täpsemaid radade pikkuseid 8. Noarootsi elamusmaratoni rajakaardilt.

Mis toimub teeninduspunktides? 

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti. 

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Freesport Isotonic, Kalev ja Vichy Vitamin.

Mis toimub finišis? 

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga. 

Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat Põltsamaa suppi ja kosutavat Saku või Põltsamaa karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma. Samuti on finišis võimalus lõõgastuda mõnusas saunas.

Käimiskeppide laenutamine

Soovi korral on võimalik korraldajatelt tasuta laenutada Eestis toodetud Iluum käimiskeppe. Laenutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides. Käimiskepid väljastatakse Elamusmaratoni stardialas ID kaardi või muu pildiga dokumendi alusel.

Kuidas registreeruda? 

Osaleja registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke. 

Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Täpsema info grupiliikmete osavõtutasude tasumise kohta saadame teile registreerimise järgselt emailile. 

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega siin.

Kuidas tulla maratonile? 

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam!

Majutus

Noarootsi Elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust tulla kohale juba maratonile eelneval päeval, et vältida maratonipäeval varahommikust pikka kohalesõitmist. Ööbimisvõimalus on olemas Tuksi Spordikeskuse tubades nii laupäeva öö vastu pühapäeva kui ka maratonijärgselt vastu esmaspäeva.

Täpsema info ja broneerimise leiad SIIT.

Eelmise aasta Noarootsi elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2018. aasta 7. Noarootsi kepiõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ja videot ning loe maratonist kirjutatud uudist siin: 

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!

8. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton Facebookis!