2. Alutaguse Elamusmaraton

Add to cart


Kuupäev:  24. aprill 2021  

Asukoht:Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses

Ida-Viru maakond

Stardiaeg:

 • 21 km - kell 20:00
 • 10 km - kell 21:00

Distantsid:  21 km, 10 km

Registreermine lõppeb:  21. aprill

Üritus Facebookis

Alutaguse Elamusmaratoni videokokkuvõte

Ürituse lisainfo  

Start Alutaguse elamusmaratonile antakse laupäeval, 24. aprillil Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Kell 20.00 avatakse start 21 km distantsile ja tund hiljem kell 21:00 stardib 10 km distants.

Kuna üritus toimub õhtusel pimedal ajal, siis on rajal liikumiseks vajalik pealamp.

Juhul kui sul pealampi ei ole, saad selle mugavalt soetada registreerimisel koostöös Matkaspordiga. Kui ostad registreerimisel pealambi, siis ootab see Sind patareidega juba koos stardinumbriga stardialas. Pealambi hinnaks on 25 € ja valikus on neli värvivarianti.

Osalejate kohaloleku  registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 19.00  stardi- ja finišipaigas Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse staadionil. 

 • 21 km start antakse kell 20:00 ning start on avatud kuni kella 21:00ni. 
 • Kell 21.00 antakse start 10 km kõndijatele ning start jääb avatuks 10 km kõndijatele kuni kell 22:00ni.

Finiš suletakse 00:30 (21 km osalejatel on aega finišisse jõudmiseks 4,5 tundi ning 10 km osalejatel 3,5 tundi). Kõik osalejad, kes ei jõua teeninduspunktidesse kontrollajaks (nende liikumiskiirus ei võimalda neil õigeks ajaks finišisse jõuda), diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad  Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse  staadionil, kust rada kulgeb edasi Eesti suurimat Kurtna järvistut avastama. Rada kulgeb Eesti kõige noorema – 2018. aasta lõpus loodud Alutaguse LKA territooriumil. 100% rajast kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas. Samuti on rajal mõned kruusatee lõigud, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.


Uuendatud radade kulgemine 2. Alutaguse Elamusmaratonil avaldatakse 01.01.2021! Vaata 2019. aasta rajakaarti siit

Mis toimub teeninduspunktides?  

Poolmaratoni (21 km) rajal on 3 ning 10 km rajal 2 teeninduspunkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Viimases punktis pakutakse ka sooje lõkkevorste! Teeninduspunktides joomiseks on vajalik kaasa võtta isiklik joogitops ning võimalik on ka joogipudeleid täita.

Mis toimub finišis?  

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.  Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat  suppi ja kosutavat Värska vett, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.

Samuti on finišis võimalus maratonijärgselt pesuruumide kasutamiseks.  

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.  
 • Registreerumiseks on võimalik kasutada ka Miuuv OÜ mobiilirakendust, mille saab alla laadida Androidile või IOSile.
 • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE297700771004355912.
 • Elamusmaratonidele saad Stebby keskkonna kaudu registreerida siin.   

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega  siin.  

Kuidas tulla maratonile?  

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam!  

Seega andke julgelt meile märku, kui vajate transporti või vastupidi teil on autos vaba koht ja saate mõne matkakamraadi kaasa haarata.

Majutus maratonieelselt või peale maratoni?

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus


Alutaguse Elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust maratonieelselt või maratonijärgselt jääda ööbima Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusesse. 

Majutuse hinnad Elamusmaratonidel osalejatele on järgmised (hinnad sisaldavad hommikusööki): 
 • 1-kohaline tuba – 30€/tuba/öö
 • 2-kohaline tuba – 50€/tuba/öö
 • 3-kohaline tuba – 70€/tuba/öö  
Esita oma soov: puhkekeskus@alutaguse.com.

Eelmine Alutaguse Elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise, 2019. aasta 1. Alutaguse kepiõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ja videot ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:  

NB! Loe ka Elamusmaratonide  üldjuhendit  ning tutvu  osavõtutasude ja registreerimistingimustega!  

2. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton  FACEBOOKIS!