3. Värska kepikõnni- ja käimismaraton


Kuupäev: 
5. august 2018

Asukoht: Värska laululava, Põlva maakond 

Start: kell 11:00

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km

Registreermine lõppeb: 1. august 2018

In English: HERE


Ürituse lisainfo

Start on pühapäeval, 5. augustil kell 11.00 Värska laululavalt! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin.

Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas Värska laululaval.


Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 9 tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 20.00 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Värska laululaval. Maraton toimub Mustoja maastikukaitseala territooriumil ja kulgeb põhiliselt mööda metsateid- ja radu. Kõik Värska maratoni rajad on väga sobilikud kiireks läbimiseks. Lauged lõigud vahelduvad üksikute tõusudega ning 21 km ja 42 km rajal võib kohata ka paari elamuslikumat kohta.

Vaata ka 3. Värska maratoni rajakaarti.

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 7 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energia-varusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Enervit, Kalev ja Vichy Vitamin.

Mis toimub finišis?

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.
Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat Põltsamaa suppi ja kosutavat Saku või Põltsamaa karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.

Käimiskeppide laenutamine

Soovi korral on võimalik korraldajatelt tasuta laenutada Eestis toodetud Iluum käimiskeppe. Laenutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides. Käimiskepid väljastatakse Elamusmaratoni stardialas ID kaardi või muu pildiga dokumendi alusel.

10-kilomeetrisele rajale minejatel on võimalik tasuta liituda BungyPump treeninggrupiga, kes läbivad 10 km raja spetsiaalsete treeningkeppidega treeneri juhendamisel. Treeninggrupiga liitumise ja tasuta treeningkeppide kasutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides.

Kuidas registreeruda?

Osaleja registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.

Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Täpsema info grupiliikmete osavõtutasude tasumise kohta saadame teile registreerimise järgselt emailile.

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega siin.

Kuidas tulla maratonile?

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata – ka soodsam!

  • Tartust saab maratonile ka ühisbussiga. Bussisõidu broneerimiseks saada e-kiri aadressile ene@kiviryyt.ee ning saad Tartust mugavalt maratonile ja tagasi.
  • Värska maratonile stardib minibuss ka Tallinnast, mille juht läbib ise poolmaratoni distantsi ja pakub 15 € eest transporti Tallinn-Värska-Tallinn veel mõnele vahvale maratonihuvilisele. Koha broneerimiseks ja täpsema info saamiseks kirjuta valmarammer@gmail.com või helista 55577056.

Eelmise aasta Värska elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2017. aasta 2. Värska kepikõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!


3. Värska kepikõnni- ja käimismaraton FACEBOOKIS!